KONST / Litografier / Färglitografi 7085158
*
nr 708 5158
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosa, 21x33
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 augusti 2011
kl 17:55:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/8 20:09:00
1
400 kr
7/8 23:06:18
2
200 kr
8/8 07:56:38
3
300 kr
8/8 07:56:50
3
450 kr
8/8 17:50:35
4
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från trosa reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosa trosamotiv
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:44
*
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Reinhold Ljunggren
nr 708 5158
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi , Reinhold Ljunggren (1920-2006), Trosa, 21x33
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 300 kr |
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 augusti 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/8 20:09:00 | 1 | 400 kr |
7/8 23:06:18 | 2 | 200 kr |
8/8 07:56:38 | 3 | 300 kr |
8/8 07:56:50 | 3 | 450 kr |
8/8 17:50:35 | 4 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Reinhold Ljunggren
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Reinhold Ljunggren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad motiv från trosa reinhold ljunggren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trosa trosamotiv
-
5025 Färglitografi
Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:44